Palanga, poilsis ir pramogos prie Baltijos jūros

Palanga, tokia pažįstama ir kartu vis kitokia, vilioja savo netylančia jūros mūša, švelniasmilčiais pliažais ir nepakartojamais saulėlydžiais.

Jau nuo 19 a. vidurio miestelis ėmė garsėti kaip kurortas. Grafai Tiškevičiai, tuo metu valdę Palangą, pastatė pirmąsias vilas, įrengė maudyklas, nutiesė tiltą į jūrą. Dabar Palanga - garsus Lietuvos pajūrio kurortas, nusidriekęs Baltijos jūros pakrante 25 kilometrus iki pat Latvijos pasienio. Miestas iš visų pusių apsiaustas gyvo gamtos rūbo, todėl, lyg dailininko teptuku mostelėjus, keičia savo vasarinę žalumą į rudens auksą ar juodai - baltą žiemos grafiką.

Kiekvienais metais vis daugiau žmonių atranda Palangą. Kurortas išmoko ne tik priimti, pamaitinti, bet ir pasiūlyti savo svečiams įdomių pramogų ištisus metus. Kaip grybų po lietaus pridygo viešbučių, kavinių, restoranų.

Naujasis jūros tiltas kviečia visus, pasiilgusius romantikos. Laukia mėgėjų teniso kortai, mini golfo ir krepšinio aikštelės. Visada yra norinčių pasivažinėti riedučiais, nulėkti dviračių taku iki Šventosios ar pajodinėti arkliais pajūrio miškeliuose.

Pliaže skrodžia bangas vandens motociklai, verda aistros tinklinio aikštelėje, krykštauja šokinėjantys ant batuto vaikai. Vakarais šurmuliuoja Basanavičiaus gatvė, verkia smuikai parko rūmų terasoje, o saulėlydis dovanoja savo grožį tūkstančiams žmonių.

Poilsiaujant Palangoje smagu aplankyti Kuršių Neriją, Klaipėdos jūrų muziejų, Akmenų muziejų Mosėdyje ar Žiemos sodą Kretingoje.